• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

•     Tegoroczne zmagania z zasadami pisowni to już czternasta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografiidla uczniów klas III. Honorowy Patronat pełni zawsze Burmistrz Strzelec Krajeńskich. Tytuł Małego Mistrza Ortografii zdobył Szymon Jura ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Strzelcach Krajeńskich. Po trzech dogrywkach drugie miejsce zajęła Maria Kowalska również z SP 1 /opiekun: pani Hanna Gudynowska/. Natomiast na trzecim zaszczytnym miejscu uplasowała się Ewelina Woźniak, reprezentantka Szkoły Podstawowej w Tucznie /opiekun: pani Monika Grabowska/. W zmaganiach ortograficznych wyróżnienia otrzymali: Antonina Kozłowska – SP nr 1 w Strzelcach Krajeńskich, Anna Kanarek, Aurelia Mospan oraz Julia Jankowska – SP nr 2 w Strzelcach Krajeńskich /opiekun: pani Aleksandra Ciszowska/, Antoni Waszak, Filip Żukowski – SP Ogardy /opiekun: pani Halina Kobryń/, Ewa Pałasz, Adam Honkisz – SP Bobrówko /opiekun: pani Marzena Dobek - Kłosińska/oraz Wiktoria Młodzianowska SP – Tuczno. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy zachwycili komisję wysokim poziomem wiedzy teoretycznej i praktycznej zzakresu ortografii, a różnica punktowa między poszczególnymi miejscami była minimalna. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez burmistrza Strzelec Krajeńskich, pana Mateusza Federa. Wręczyła je pani Jolanta Dobosz, dyrektor szkoły. Nad całością czuwała pani Katarzyna Cichowska. Gratulujemy uczesnikom i zapraszamy do kolejnej edycji.

• WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

• Po świętach wielkanocnych został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs na Ozdobę Wielkanocną. Przyznano 105 głównych nagród oraz 115 wyróżnień w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oczywiście nasi uczniowie również wzięli w nim udział. Wyniki są następujące:

Przedszkole:

II miejsce: Aleksandra Tecław, Jan Jankowski

wyróżnienia: Eryk Naumowicz,Michalina Wierzbicka, Marcel Szajwa

Szkoła podstawowa:

I miejsce: Lena Chodzińska

II miejsce: Dawid Omiotek, Dawid Sobecki

III miejsce: Estera Małecka

wyróżnienia: Wiktor Naumowicz, Marcin Tabak, Błażej Braun, Michał Nowak

Ogromne brawa dla wszystkich uczestników!

• WYNIKI GMINNEGO KONKURSU NA RODZINNY KOSZYK WIELKANOCNY

• Kilka dni przed świętami wielkanocnymi został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na RODZINNY KOSZYK WIELKANOCNY. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I. Gala wręczenia nagród odbyła się w strzeleckim Spichlerzu. Wyróżnienie otrzymali: Marcel Jakubiuk i Lena Chodzińska. Ponadto w konkursie brali też udział: Wiktor Naumowicz, Dawid Omiotek oraz Błażej Braun. Gratulacje!