• Wycieczka do Gorzowa Wlkp.

• 12 marca 2023 r. uczniowie z klasa IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie zwiedzili Lubuski Urząd Wojewódzki oraz obejrzeli spektakl w Teatrze im. Juliusza Osterwy pt. „Zemsta”. W trakcie wizyty w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim mieli okazję spotkać się z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem, gdzie poznali tajniki jego pracy oraz wzięli udział w zajęciach z operatorami numeru 112.

• Próbne egzaminy ósmoklasisty

• W naszej szkole w dniach 7-9 marca 2023r. odbył się próbny egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Codziennie od godz. 9.00 uczniowie zmagali się z przykładowymi zadaniami. Próba ta ma za zadanie umożliwić uczestnikom rzetelną ocenę stanu przygotowań do egzaminu, zaznajomienie z jego formą oraz sprawdzenie się w warunkach możliwie bliskich egzaminowi.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3.
            Celem święta jest zwrócenie uwagi na osoby zmagające się z tą wadą genetyczną i ich potrzeby, zwiększanie świadomości społecznej na temat zespołu Downa i promowanie praw tych osób, aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, a także integrowanie się z nimi. Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

• Czas refleksji i nawrócenia – szkolne rekolekcje wielkopostne

• 20 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez proboszcza parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Bobrówku. To spotakanie było dla nich czasem refleksji, wyciszenia i nawrócenia. Ksiądz Dariusz prosił by zatrzymali się, przeanalizowali swoje postępowanie i inaczej spojrzeć na otaczający ich świat. Mieli również okazję uczestniczyć w Drodze Krzyżowej oraz nauczyć się nowych pieśni.

• Wizyta zerówki w klasie I

• Dnia 24.02.2023r. dzieci z grupy 5-6 latków udały się w odwiedziny do klasy pierwszej. W ramach lekcji koleżeńskich uczestniczyły w zabawach edukacyjnych „Robimy zakupy”. Podczas zajęć dowiedziały się na czym polega praca ekspedientki, używały „kart płatniczych”, pakowały zakupy w ekologiczne torby, używały form grzecznościowych, cierpliwie czekały na swoją kolej. Zabawy integracyjne sprawiły, że dzieciom z „zerówki” będzie łatwiej wkroczyć w szkolne progi, gdzie oprócz nauki jest również czas na wspólną zabawę. Dziękujemy Pani Iwonie Kamzelskiej za zaproszenie, a pierwszakom za perfekcyjne przygotowanie się do zajęć oraz miły wspólny czas.

• Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego w naszej szkole odbył się DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. W trakcie lekcji języka polskiego uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach językowych, także wysłuchali prezentacji dotyczącej historii języka. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest od 17 listopada 1999 r. w celu upamiętnienia tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace. W tym dniu zginęli studenci domagający się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. W rocznicę tych wydarzeń ważne jest, aby wszyscy uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Dbając o język ojczysty chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

• Nakrętki odebrane :)

• Kolejne dwa wielkie worki z zakrętkami powędrowały do chorej Gabrysi. Cała, społeczność szkolna wspiera chorą dziewczynkę zbierając dla niej wszelkiego rodzaju plastikowe zakrętki.
            Gabrysiu - dużo sił i zdrowia od naszych wolontariuszy wędruje do ciebie wraz z tymi workami!!! 💗

• Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych

• 02 marca 2023r. uczniowie klasy II i III uczestniczyli w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych w Szkole Podstawowej im. Kaziemierza Kremera w Bobrówku. Cztery dziewczynki i czworo chłopców reprezentujących naszą szkołę wywalczyło IV miejsce na sześć biorących w zawodach drużyn. Gratulujemy sportowego ducha, wspaniałej rywalizacji i świetnej zabawy.

• Poranek z książką - grupa przedszkolna

• 23 lutego po przerwie spowodowanej zakończeniem I semestru nasze przedszkolaki wzięły udział akcji "Poranek z książką". Lektorem tym razem była Pani Malwina Pawłowska, nasza praktykantka, która przeczytała dzieciom książeczkę Teodora Cedro pt. "Ach, te zwierzaki - psiaki". Wszyscy z uwagą słuchali Pani Malwiny i chętnie odpowiadali na pytania dotyczące usłyszanego tekstu.