• "Światło dla Ukrainy" - kolejna akcja szkolnych wolontariuszy

• SKW  z kolejną akcją nie zwalnia tempa działań!!
            Wraz z Fundacją Uniters oraz pod patronatem Pierwszej Damy RP zwracamy się z prośbą o zbiórkę latarek dla ukraińskich dzieci, dla których brak prądu w domu, w szkole, spędzanie czasu w ciemnych schronach - to rzeczywistość, z którą muszą zmagać się na codzień. Każde dziecko boi się ciemności!! Akcja polega na podarowaniu każdemu dziecku na Ukrainie małej latarki jako symbolu światła od świata. W dostarczeniu zebranych darów pomaga Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz firma InPost.

• Nasze Szkolne Koło Wolontariatu pamięta o chorych

• Z okazji Światowego Dnia Chorego, przypadającego 11 lutego, Szkolny Klub Wolontariusza przekazał do Hospicjum św. Kamila środki opatrunkowe (bandaże, plastry, jałowe gazy, gaziki, rękawiczki jednorazowe i jednorazowe maseczki i wodę utlenioną).

Celem obchodów tego święta jest zwrócenie uwagi świata na potrzeby wszystkich cierpiących, zarówno fizycznie, jak i duchowo.

• "Laboratorium przyszłości" - styczeń

• W styczniu uczniowie wykorzystywali aparat fotograficzny na wielu lekcjach. Na chemii fotografowali modele atomów i cząsteczek, na języku angielskim nagrywali swoje projekty semestralne zaś na języku niemieckim wykorzystywali go do utrwalenia swojej wiedzy – nagrania lekcji powtórzeniowej. Miesiąc styczeń, to również czas kiedy uczniowie młodszych klas poznali pracę z drukarką 3D. Zaczęli on swoja przygodę z projektowaniem wydruków. Klasy starsze zaś przygotowywały z jej pomocą materiały dydaktyczne – projektowali i drukowali postacie z lektur obowiązkowych np. Małego Księcia. W związku z tym, że styczeń to czas karnawału nie zabrakło również wydruków związanych z balem przebierańców. Uczniowie klasy I, wzorując się na wydrukowanej masce, przygotowywali swoje projekty. Drukarka 3D okazała się również pomocna przy przygotowywaniu rekwizytów teatralnych. Zaprojektowano i wykonano przy jej użyciu okulary, które wykorzystano do spektaklu jasełkowego ”Uwierz w Boże Narodzenie”.

• "Pyszna herbatka dla babci i dziadka" - kolejna akcja naszego SKW

• Ponad 50 opakowań różnorodnych herbat zebrali wolontariusze podczas akcji "Pyszna herbatka dla babci i dziadka". Akcja zorganizowana została z okazji Święta Babci i Dziadka, natomiast zebrane dary zostaną przekazane do Domu Opieki Społecznej w Dobiegniewie, w którym przebywają osoby starsze, chore, nierzadko samotne.