• Pampalary LAUREATEM

•          W piątek 20 maja br. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się Lubuskie Konfrontacje Artystyczne. Nasz teatr, który wznowił działalność po pandemii zaprezentował spektakl pt. "Sposób na grzeczność". Rada Artstyczna w składzie: Anna Łaniewska - aktorka Teatru Osterwy w Gorzowie Wlkp. oraz Weronika Dura - insrtuktor ds. teatru przyznały naszemu teatrowi nomację na Wojewódzkie Konfrontacje Teatralne do Sulechowa. Gratulujemy!

• Wycieczka klasy VI

• 12 maja 2022 roku uczniowie klasy VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Gorzowa Wlkp. Celem wyjazdu był park trampolin FUN JUMP i KRĘGIELNIA. Po rozgrzewce, zapoznaniu się z zasadami BHP oraz przedstawieniu walorów rekreacyjnych trampolin, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Mogli z różną intensywnością bawić się oraz rywalizować między sobą. Po trampolinach wszyscy zmęczeni ale radośni udaliśmy się na laserowy paintball, gdzie wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizowaliśmy ze sobą zespołowo o miano lidera. Chłopcy okazali się w tej dziedzinie bezkonkurencyjni! Ostatnim miejsce naszej wycieczki była kręgielnia. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Pobyt w tych niezwykłych miejscach, okazał się wspaniałą lekcją. Skacząc na trampolinach, uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne gry i zabawy wprawiły wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliły mnóstwo pozytywnej energii. Jeszcze lepiej zintegrowały zespół gdyż stworzyły okazje do lepszego poznania siebie i swoich możliwości. W zorganizowaniu wycieczki bardzo pomocni okazali się rodzice – za co Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ! Uczniowie pełni wrażeń i emocji wrócili do szkoły myśląc już o kolejnym wyjeździe.

Opiekunami podczas wyjazdu byli nauczyciele Anna Niszczot - wychowawca klasy i Agata Bodus-nauczyciel współorganizujący kształcenie

• Wycieczka do Dankowa

• We wtorek 10.05.2022r. przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Dankowa do "Centrum Edukacji Ekologicznej' z okazji" Dnia Polskiej Niezapominajki'.

• XII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "Mały mistrz ortografii""

•      Już po raz dwunasty 10 maja br. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich wszystkich szkół z terenu gminy Strzelce Krajeńskie. Uczniowie zostali wyłonieni w drodze szkolnych konkursów i stanowili dwuosobową delegację z placówki. Honorowy patronat nad konkursem pełnił burmistrz Strzelec Krajeńskich - Mateusz Feder. Uczestnicy musieli wykonać trzy zadania ortograficzne, a wśród nich dyktando. W jury zasiedli nauczyciele i opiekunowie: Katarzyna Cichowska, Iwona Kamzelska /SP Tuczno/, Bogumiła Opalak /SP Bobrówko/, Paulina Puchała /SP 1 Strzelce Kraj./, Marlena Andruszkiewicz /SP 2 Strzelce Kraj./, Agnieszka Popielarska /SP Ogardy/, Katarzyna Wójcicka /SP Wielisławice/. Małym Mistrzem Ortografii została Aleksandra Andrzejak /SP Bobrówko/, natomiast wicemistrzem Natalia Marciniak /SP 2 Strzelce Kraj./. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Waszak /SP2 Strzelce Kraj./.

Wyróżnienia otrzymali:

- Lena Krzyżan /SP Ogardy/,

- Anna Tkaczyk /SP Ogardy/,

- Mariusz Kosiorek /SP Strzelce Kraj./,

- Kaja Gołębiewska /SP Strzelce Kraj./,

- Hanna Rajnos /SP Bobrówko/,

- Amelia Rzepka /SP Wielisławice/,

- Kajetan Smolarkiewicz /SP Wielisławice/,

-  Maja Młodzianowska /SP Tuczno/,

- Honorata Bladycz /SP Tuczno/.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody z rąk pana burmistrza oraz dyrektora szkoły, pani Jolanty Dobosz.

Serdecznie wszystkim gratulujemy oraz życzymy powodzenia z orograficznymi potyczkami!

• Rozstrzygnięcie konkursu

• W naszej szkole został zorganizowany konkurs pt. „Lubię historię swojego kraju”, który łączył dziedziny języka polskiego z historią. Chętni mieli za zadanie napisać opowiadanie dotyczące historii naszego kraju, zachowując przy tym poprawność językową i ortograficzną, a także odnieść się do prawdziwych wydarzeń z historii Polski.

Poniższym śmiałkom udało się to doskonale, stąd zajęli miejsca na podium:

I miejsce-Zuzanna Rożek, kl. V

II miejsce- Michał Sulej, kl. VII