• JASEŁKA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

•              We wtorek 23 stycznia br. teatr Pampalary zawitał w Domu Pomocy Społecznej. Była to współna akcja ze Szkolnym Klubem Wolontariusza, który wcześniej przeprowadził akcję "Paczuszka prosto z serduszka". Dzięki temu zostały pozyskane dary, które ofiarowano pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. Nasi aktorzy wystawili seniorom sztukę pt. "Czwarty król". Było to ogromne przeżycie zarówno dla naszej młodzieży jak i pensjonariuszy DPS. Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że warto pomagać i dawać trochę siebie dla innych, starszych i potrzebujących.

Katarzyna Cichowska, Monika Grabowska

• Wyjątkowy gość w oddziale przedszkolnym i zerówce

• W dniu 18.01.2024 r. naszych przedszkolaków i zerówkowiczów odwiedziła pani Daria Wyrembelska - Wacławska - pracownica Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskich, która dała im cenne rady jak mądrze dokarmiać ptaki, opowiedziała również o drzewach iglastych i szyszkach. Na zakończenie spotkania dała dzieciom karmę dla ptaków, aby mogli uzupełniać szkolne karmniki.

• KONCERT NOWOROCZNY

• W niedzielne popołudnie 21 stycznia 2024 r. na salach wiejskich w Tucznie i w Lubiczu zgromadzili się mieszkańcy, aby obejrzeć tegoroczne jasełka przygotowane przez szkolny teatr Pampalary. W Lubiczu występ połączony był z choinką dla dzieci oraz ze świętem Babci i Dziadka. Widzowie gromko oklaskiwali spektakl pt. "Czwarty król" oraz choreografię tańca uczestniczek miejscowych zajęć świetlicowych. Tradycyjnie na uroczystości pojawił się święty Mikołaj z ogromną ilością prezentów. Wśród zaproszonych gości byli: Bogusław Kierus - starosta strzelecko - drezdenecki, Mateusz Feder - burmistrz Strzelec Krajeńskich, Jadwiga Janusz - przewodnicząca Rady Miejskiej oraz ksiądz proboszcz Marcin Pracuk. Organizatorami była Rada Sołecka Lubicza wraz z sołtysem Sylwestrem Mularczykiem oraz radnym Dariuszem Dolacińskim. Nad całością występu czuwały panie: Katarzyna Cichowska i Julita Jurcz.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W piątkowe przedpołunie do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście: babcie i dziadkowie. Najmłodsze dzieci przygotowały na tę uroczystość program recytatorsko - wokalny. Wystąpiła też grupa teatralna "Pampalary", która wystawiła jasełka pt. "Czwarty król". Po występach dzieci w swoich klasach składały życzenia babciom i dziadkom. Były uściski, życzenia, całuski i uśmiechy.