• PAMPALARY LAUREATEM

• . Wczoraj 17 stycznia odbyły się w Zielonej Górze Lubuskie Spotkania Jasełkowe. Teatr Pampalary otrzymał tytuł LAUREATA oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500zł. Zespół wystawił spektakl pt. "Uwierz w Boże Narodzenie", który można jeszcze zobaczyć w sobotę 21 stycznia br. w świetlicach wiejskich: w Tucznie o godz. 16:00 oraz w Lubiczu o godz. 17:00. Teatr bierze udział w głosowaniu internetowym w terminie od soboty 21 stycznia od godz. 9:00 do niedzieli 22 tycznia do 23:59. Szczegóły pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=W3omZl3vI1o&list=PLdO_EdPm0x59q03jLrnxKdHRDMvPlHt0S

Zachęcamy do głosowania! Dzięki Wam możemy wygrać dodatkowe 500zł.

• "Laboratorium przyszłości" - grudzień

• Grudzień to miesiąc, w którym wszyscy czujemy już magię zbliżających się świąt. Zajęcia prowadzone w ramach programu Laboratoria Przyszłości pomogły nam przygotować się do nich jeszcze lepiej. Uczniowie na zajęciach informatycznych projektowali własne śnieżynki 3D (projekt Tinkercard) i je drukowali. Przygotowywali różne świąteczne projekty. Wykonywali pierniczki bożonarodzeniowe wykorzystując do tego foremki wydrukowane na drukarce 3D.  Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali dla emerytowanych pracowników naszej szkoły małe upominki – szopki betlejemskie – zawieszki na choinkę – wykonane na drukarce  3D.  Wyposażenie zakupione w ramach programu pomogło również przygotować ciekawe lekcje historii, języka angielskiego i zajęć  kółka polonistycznego. Uczniowie wykorzystywali zestawy mikrofonów z mikroportami  do  poznawania  legend dotyczących powstania państwa polskiego, czytali również    „A Christmas Card”- na języku angielskim.  Dzięki wykorzystaniu kamery i oświetlenia na zajęciach z koła polonistycznego i zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie mogli nagrać swoje przemówienia  celem późniejszego analizowania błędy i wyciągali wnioski na przyszłość.