• Wizyta w bibliotece

• Dnia 09.06.2022r. sześciolatki udały się do biblioteki szkolnej. Podczas zajęć, które przeprowadziła pani Julita Jurcz dzieci mogły zaobserwować jak wygląda i na czym polega praca bibliotekarki, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz w jaki sposób dbać o książki. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, obiecując, że na pewno odwiedzi bibliotekę już we wrześniu.

• Podsumowanie konkursów zorganizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku

• Konkurs plastyczny dla klasy IV „Młodość bez uzależnień” w ramach programu „Bieg po zdrowie”

III miejsce: Hanna Kaczor

Wyróżnienia:

Eryk Rożek

Aleksandra Wierzbicka

Krzysztof Wiśniewski

Stanisław Klimas

Błażej Grajek

Konkurs plastyczny dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych „Mamo tato nie pal!”

III miejsce: Aleksandra Tecław i Paulina Dera

Konkurs plastyczny dla klasy V-VIII „Trzymaj formę bez uzależnień”

I miejsce: Zuzanna Kaczmarek

Wyróżnienia:

Julia Jankowska

Celina Woźniak

• Wycieczka do Przelewic

• W dniu 14. 06.2022. klasy I - III, "zerówka" oraz przedszkole były na wycieczce do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Uczniowie uczestniczyli z przewodnikiem w zajęciach przyrodniczych w arboretum ogrodu przelewickiego - perle przyrodniczej Pomorza Zachodniego i jednego z najcenniejszych obiektów przyrodniczych w Polsce. Obejrzeli bogatą kolekcję drzew i krzewów ze strefy klimatu umiarkowanego z całego świata, ogród japoński, kolekcję oczarów. Spacerowali po wąwozie drzew iglastych i nad źródlisko, po ogrodzie skalnym i wzgórzu, nad stawy i po Alei Kalinowej. W programie była także wizyta w XIX-wiecznym pałacu i mauzoleum. Wszyscy piekli także kiełbaski na ognisku. Wycieczka była bardzo owocna naukowo i udana!

• Wycieczka Szymbark - Gdańsk - Malbork

• W dniach od 6 do 8 czerwca br. nasi uczniowie przebywali na szkonej wycieczce.W pierwszym dniu odwiedzili Szymbark, a tam dom do góry nogami, poznali kaszubskie abecadło, zobaczyli najdłuższą deskę oraz najdłuższy stół świata. Poznali wydarzenia historyczne związane z zsyłką na Sybir. W Gdańsku płynęli galeonem na Westerplatte. Niektórzy wykazali się ogromną wiedzą na temat II wojny światowej. Ciekawym punktem programu było zwiedzanie starej części miasta oraz dzielnicy Gdańsk - Oliwa, gdzie wysłuchano koncertu organowego. W ostatnim dniu grupa zwiedzała zamek krzyżacki w Malborku, który zrobił na uczestnikach duże wrażenie. Wszyscy wrócili zadowoleni, z dużym bagażem doświadczeń i pamiątek. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Anna Niszczot, Julita Jurcz i Katarzyna Cichowska.

• Samorząd Uczniowski zorganizował nam Dzień Dziecka :)

• Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – J. Korczak

Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Samorząd Uczniowski przygotował kilka atrakcji, aby uczcić ten dzień. Uczniowie od rana zmagali się z łamigłówkami rozwiązując zabawne  quizy w klasach wraz z wychowawcami, następnie spotkaliśmy się, aby potańczyć. Po wspólnej zabawie każda klasa urządziła sobie piknik. Na koniec odwiedzili nas strażacy z PSP Strzelce Kraj., którzy opowiadali o swojej pracy, pokazali sprzęt jakim pracują. Uczniowie mogli przymierzyć strój strażaka oraz spróbować obsługi niektórych urządzeń. Po wszystkich atrakcjach uczniowie zorganizowali wspólne zabawy sportowe.