• Laboratorium Przyszłości 2023/2024

• WRZESIEŃ

• Wrzesień to miesiąc wielu akcji i kampanii społecznych. Przeprowadzenie ich i utrwalenie było możliwe dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach realizacji Programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie naszej szkoły aktywnie brali udział w 30 Akcji Sprzątnie Świata oraz w Europejskim Dniu Języków Obcych. Wspólnie spędzone chwile zostały uwiecznione na zdjęciach. Uczniowie należący do koła teatralnego również wykorzystali aparat do przygotowania gazetki dotyczącej członków i działalności swojego koła. Na zajęciach matematyki wykorzystano kostki matematyczne do utrwalania działań pamięciowych. Kostki te również zostały przygotowane dzięki sprzętowi zakupionemu do Programu Laboratoria Przyszłości – wydrukowane na drukarce 3D by umożliwić uczniom naukę poprzez zabawę.

• PAŹDZIERNIK

• Październik to miesiąc, w którym uczniowie aktywnie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na języku polskim jak i angielskim uczniowie doskonalili swoje umiejętności ortograficzne i językowe z pomocą kostek wydrukowanych na drukarce 3D.
          Wykorzystywano aparat fotograficzny do udokumentowania ważnych wydarzeń szkolnych takich jak: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, wyjazd do filharmonii, Ogólnopolski Dzień Przywracania Czynności Sera, Ślubowanie Uczniów kl. I, Dzień Dyni. Na zajęciach dzieci projektowały breloczki oraz elementy niezbędne do przygotowania różańców. Dzięki powstałym elementom uczniowie samodzielnie wykonali różańce według własnego pomysłu oraz przygotowali niespodzianki dla najmłodszych uczniów z okazji ślubowania.
          W miesiącu październiku obchodzimy również Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie nagrali w języku niemieckim życzenia dla wszystkich pracowników szkoły oraz przygotowali niespodzianki - wydrukowali zakładki do książek. Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości został również wykorzystany na zajęciach koła teatralnego – mikrofony pomogły sprawnie przeprowadzić próbę do przedstawienia oraz pomógł przygotować fotorelację ze znaków drogowych znajdujących się w okolicy naszej szkoły.

• LISTOPAD

• Listopad to miesiąc, który obfitował w liczne imprezy szkolne, na których wykorzystywano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w DNIU POSTACI Z BAJEK, ANDRZEJKACH, ŚWIATOWYM DNIU TABLICZKI MNOŻENIA, AKADEMII Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
          Udokumentowanie tych dni było możliwe dzięki robieniu zdjęć aparatem, zakupionym w ramach programu. Uczniowie maja wspaniałe pamiątki – zdjęcia w fotobudkach, które będą pamiątka na długie lata.

• GRUDZIEŃ

• Grudzień to miesiąc, gdzie wszyscy wyczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Poprzez udział w programie Laboratoria Przyszłości mogliśmy ten czas urozmaicić i upiększyć. Na drukarce 3D wydrukowano foremki do ciastek, dzięki czemu uczniowie naszej szkoły – ci najmłodsi, upiekli piękne pierniczki w kształcie gwiazdek. Drukarka 3D również pomogła w przygotowaniu ozdób bożonarodzeniowych, które zostały wręczone przyjaciołom naszej szkoły. Na zajęciach z koła teatralnego wykorzystano mikrofony do przygotowania spektaklu jasełkowego pt. „Czwarty Król”, zaś na zajęcia z techniki wydrukowano na drukarce 3D znaki drogowe, które pomogły uczniom utrwalić zasady ruchu pieszych.