• 2017/2018

MIESIĄC PAŹDZIERNIK

W dniu 10 października br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii czytelniczej. W rolę lektora wcieliła się pani Ewelina Kowalczyk, która na co dzień pracuje w Komisariacie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Dzieci z uwagą wysłuchały wierszy Jana Brzechwy. Następnie uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa oraz zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Miały również możliwość zadawania pytań. Dotyczyły one głównie pracy policjanta. Na koniec wykonano wspólną fotografię. Zapraszamy na kolejne edycje.

MIESIĄC GRUDZIEŃ

W środę 6 grudnia przyjechał do naszej szkoły Święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Odwiedził przedszkolaki, zerówkowiczów, pierwszaki oraz uczniów klasy drugiej. Mikołaj wcielił się w rolę lektora i przeczytał dzieciom opowiadanie  o tym, jak Mikołaje obdarowywali ludzi prezentami. Dzieci nie mogły doczekać się upominków. Aby je dostać zaprezentowały się w tańcu i śpiewie.  Mikołaj stwierdził, że wszyscy zasłużyli na nagrodę i wręczył dzieciom prezenty. Każdy oprócz drobnych słodyczy otrzymał książkę do samodzielnego czytania. Na koniec wykonano pamiątkowe fotografie, a Mikołaj obiecał, że przyjedzie za rok pod warunkiem, że wszyscy będą grzeczni i będą dużo czytali.

Świąteczne Czytanie

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. W role Mikołajowych lektorów wcielili się: podleśniczy Nadleśnictwa Bierzwnik - Ryszard Kaczmarski oraz radny Rady Miejskiej w Strzelcach Kraj. - Janusz Jarząbek. Panowie przygotowali niecodzienne wystąpienie. Świąteczne opowieści  o Mikołaju przeczytał pan Janusz Jarząbek. Pan Ryszard natomiast zaprezentował swój program recytatorski. Przyznał słuchaczom, iż zamiłowania jest recytatorem i bierze udział konkursach recytatorskich dla dorosłych.  Zrobił na całej szkolnej społeczności ogromne wrażenie swoim występem. Na koniec panowie wcielili się w rolę Mikołajów i obdarowali wszystkich słodyczami oraz owocami. Nasi uczniowie otrzymali zaproszenie na lekcję przyrodniczą do lasu na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik.

MIESIĄC MAJ

Kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii odbyła się 23 maja br.

Zaproszony gość – pan Jacek Wawrzyniak przyjechał aż ze Słubic. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem biznesu. Natomiast z zamiłowania jest związany z Tucznem, ponieważ jest prezesem koła łowieckiego „Safari”, które dział na terenie Tuczna. Pan Jacek przeczytał pierwszy rozdział książki Marii Kownackiej pt. „Rogaś z doliny Roztoki”. Opowiedział również o swoich egzotycznych wyprawach i o polowaniach w Afryce. Miłym akcentem programu były podziękowania. Aktorzy naszego teatru podziękowali panu Jackowi za wsparcie finansowe przy organizacji wycieczki do Warszawy. Na koniec tradycyjnie wszyscy słuchacze wykonali pamiątkowe fotografie.