• ROK SZKOLNY 2019/2020

• Z kart kroniki teatru Pampalary

• Koncert Noworoczny

• KONCERT NOWOROCZNY - Obrazek 3

W sobotę 25 stycnia br. odbył się kolejny Koncert Noworoczny. Prezentacje można było obejrzeć w Pałacu Sapetów w Tucznie oraz na sali wiejskiej w Lubiczu. Swoje talenty zaprezentowali: Anna Brandt - wokal, Ilona Kańczuga - gra na saksofonie, Szymon Mendel i Iza Raciok - gra na flecie oraz Pampalary ze spektaklem jasełkowym pt. "A gdzie narodzenie Pana?" W Lubiczu jak zawsze dopisała publiczność. Wśród zaproszych gości byli: Starosta Bogusław Kierus, Burmistrz Mateusz Feder, Przewodnicząca Rady Miejskiej Jadwiga Janusz oraz państwo Beata i Janusz Jarząbkowie. Gospodarze uroczystości: radny Dariusz Dolaciński, sołtys Sylwester Mularczyk oraz Koło Gospodyń z Lubicza zadbali o słodki poczęstunek. Po występach do wszystkich dzieci zawitał święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami. Nie zabrakło też tańców przy muzyce.

Za pomoc, wsparcie i zaangażowanie składam podziękowania: dyrektor szkoły pani Jolancie Dobosz, pani Julicie Jurcz, pani Jolancie Kańczuga, pani Magdalenie Pawłowskiej, pani Weronice Tecław, pani Justynie Klimkowskiej, pani Magdalenie Klimas, pani Agnieszce Nowak, Katarzynie Wiśniewskiej, panu Władysławowi Nawrockiemu, Agnieszce Woźniak, państwu Joannie i Adamowi Deniszczuk.

• PAMPALARY LAUREATEM przeglądu wojewódzkiego

• PAMPALARY LAUREATEM - Obrazek 4
          PAMPALARY LAUREATEM - Obrazek 2

W piątek 23 stycznia br. odbyły się w Lubskim Ośrodku Kultury Lubuskie Spotkania Jasełkowe. Wzięło w nich udział dziesięć zespołów z województwa lubuskiego. Teatr Pampalary znalazł się w grupie czterech laureatów i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 700zł. Ogromne podziękowania należą się rodzicom oraz pani Julicie Jurcz  za zaangażowanie i pomoc podczas wyjazdu. Naszym artystom należą się ogromne brawa i GRATULACJE!

• Pampalary laureatem przeglądu powiatowego

• PAMPALARY LAUREATEM - Obrazek 1

W dniu 14 stycznia br. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się Okręgowe Spotkania Jasełkowe w ramach Programu PRO ARTE Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Nasz szkolny teatr Pampalary otrzymał tytuł laureta i nominację na przegląd wojewódzki. Lubuskie Spotkania Jasełkowe już wkrótce tj. 24 stycznia 2020r w Lubskim Ośrodku Kultury.

Trzymamy kciuki za naszych aktorów

• Warsztaty teatralne

• WARSZTATY TEATRALNE - Obrazek 2

WARSZTATY TEATRALNE - Obrazek 6

Kolejne warsztaty odbyły się 10 i 13 stycznia br. Uczestniczyli w nich aktorzy szkolnego teatru PampalaryZajęcia prowadziła pani Karolina Miłkowska, na co dzień pracująca w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Nasi uczniowie zgłębiali na nich tajniki sztuki teatralnej. Odbyła się również próba generalna spektaklu jasełkowego pt. "A gdzie narodzenie Pana?" Wszyscy uczestnicy otrzymali wiele cennych wskazówek do pracy na scenie. Miejmy nadzieję, że wezmą je pod uwagę podczas występów.

Życzymy powodzenia w najbliższym przeglądzie teatralnym.

• Nasze profesjonalne warsztaty teatralne

• WARSZTATY TEATRALNE - Obrazek 1

Pani Karolina Miłkowska - Polakiewicz przeprowadziła warsztaty na zajęciach kółka teatralnego "Pampalary". Pokazała naszym aktorom "rozgrzewkę na próbie". Praca dotyczyła przygotowania spektaklu jasełkowego, nad ktorym zespół pracuje od miesiąca. Pani Karolina pokazała uczestnikom, jak łączyć słowo z ruchem scenicznym. Nasi aktorzy odkryli na zajęciach, jak ważną rolę pełni mimika twarzy aktora. Ćwiczyli, w jaki sposób można pokazać emocje, jak ustawiać się na scenie. Zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. Kolejne odbędą się w grudniu.

• Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 6

W dniu 14 października cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Na początku uroczystości do Braci Szkolnej włączono przedszkolaków. Następnie swoją przysięgę złożyli uczniowie klasy I. Po uroczystości Ślubowania aktorzy szkolnego teatru Pampalary zaprezentowali repertuar wokalny.  Zaśpiewali solo oraz zespołowo piosenki o tematyce szkolnej. Następnie uczniowie ze świetlicy złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia wręczając własnoręcznie wykonane laurki. Na uroczystości nie zabrakło występu absolwentki - Anny Brandt, która na tę okazję przygotowała piosenkę w języku angielskim.